Polsko – hinduskie zaślubinyLetnia przechadzka Młodej Pary w obiektywie fotografa ślubnego

Paulina i Loco, bohaterowie mojej letniej sesji plenerowej, są przykładem na to, że miłość znosi wszelkie podziały terytorialne i kulturowe. Oboje z dwóch końców świata – ona Polka, on Hindus, a odnaleźli się w Australii, gdzie postanowili razem zamieszkać.
Dla podróżników, którzy przemierzyli tysiące kilometrów, chłonąc atmosferę rozmaitych zakątków świata, nie ma lepszej oprawy wesela niż ślub plenerowy: podkreśla ich kontakt z naturą, swobodę i wędrowny styl życia.

Wyjątkowość tej relacji i rangę wydarzenia wzmocniła też ich własna, oryginalna treść przysięgi małżeńskiej, a na dobrą wróżbę dla Młodych przyjęcie ślubne wzbogacono o indyjski motyw słonia. Jest on bowiem symbolem siły, potęgi, władzy, więc obecność przedstawiających go figurek zapowiada nowożeńcom szczęście na nowej drodze życia. Nie mogło ich zabraknąć na ślubie polsko-hinduskiej pary! W rolę atrybutów polskości znakomicie wpisała się szalona zabawa weselna oraz narodowe potrawy.

Zdjęcia do tej sesji ślubnej wykonałem w dwóch odsłonach – architektonicznej i przyrodniczej. Pierwszą zainspirował strój Pana Młodego – genialnie skrojona marynarka miała graficzny sznyt, który idealnie komponował się z rzeźbą sklepień i krużganków budynku Muzeum Narodowego w Kielcach. Płaszczyzny czerni i bieli układały się harmonijnie, tworzyły łagodne kontrasty zmiękczone przez drewniane okiennice i wapienne tynki. Uniwersalny duet barw podrasowany szlachetnymi materiałami zdawał się podkreślać zgodne połączenie dwóch odległych tradycji i pieczętować zawarcie związku małżeńskiego.

Kadry z kolejnych miejsc były takim świetlistym wstępem do reszty życia. Natura otoczenia wspaniale podkreślała ich wspólny romantyzm dusz. Zachód słońca wybrzmiewający spełnionym dniem idealnie wpisywał się w przebytą przez Młodych drogę, którą musieli pokonać, żeby się spotkać. Niech siły natury zawsze będą po ich stronie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.