Cegielnia Rzucewo – alternatywne wesele na Pomorzu

Cegielnia Rzucewo to jedno z najpiękniejszych miejsc na wesele w Polsce. Jeżeli marzy Wam się alternatywne wesele na Pomorzu, koniecznie weźcie pod uwagę tą niezwykłą przestrzeń nad brzegiem Zatoki Puckiej. Wyjątkowe otoczenie natury, romantyczny widok na wodę oraz industrialne, surowe wnętrza stanowią doskonałe tło dla świętowania tak ważnego dnia, jakim jest ślub dwojga zakochanych osób. 

Dziś chciałbym przedstawić Wam krótką historię miłosną Magdy i Sebastiana. On na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych. Ona do czasu wesela mieszkała w Polsce. Tuż po ślubie planowali przenieść się „na drugi koniec świata”. Zatem wesele to podwójna okazja do świętowania – zwieńczenie miłości i nowy początek pięknego, wspólnego życia za oceanem. 

Przygotowania na Mariackiej w Gdańsku

Zakochani przygotowania ślubne rozpoczęli w klimatycznym apartamencie na ulicy Mariackiej – w sercu Gdańska. Eleganckie wnętrza starej kamienicy sprzyjały lekkiej, przyjemnej i rodzinnej atmosferze, pełnej radości, śmiechu i oczekiwania. Zakochani postawili na klasykę w kwestiach stylizacji. Takie rozwiązanie sprawdza się zawsze. Na uwagę zasługuje kobieca, koronkowa suknia Magdy z długim, majestatycznym trenem, która wyglądała niczym z najpiękniejszej bajki.

Ślub w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku

Uroczystość zaślubin miała miejsce na Starym Mieście w Gdańsku w Bazylice pod wezwaniem św. Brygidy. Jednak zanim udaliśmy się do świątyni, miałem przyjemność uwiecznić zakochanych wśród wyjątkowej, gdańskiej architektury. Kilka kadrów w otoczeniu starych kamienic i miejskiego gwaru są doskonałym uzupełnieniem całego reportażu. Takie smaczki nadają historii wyjątkowego charakteru, sprawiają, że pamiątka staje się wielowymiarowa. Jest czymś więcej niż zapisem najważniejszych chwil z danego dnia. Reportaż jest żywy. Na zdjęciach widać emocje, napięcie, spojrzenia pełne szczęścia i miłości. 

Cegielnia Rzucewo – alternatywne wesele na Pomorzu

Jak już zaznaczyłem we wstępie – Cegielnia Rzucewo, oddalona o kilkadziesiąt kilometrów od Gdańska, położona nad samym brzegiem Zatoki, z fenomenalnym widokiem, stanowi jedną z najlepszych propozycji na alternatywne wesele na Pomorzu. Odrestaurowana, industrialna sala weselna buduje zupełnie wyjątkowy klimat uroczystości. Rozległy, wypełniony zielenią ogród sprawia, że wystarczy zaledwie kilka lub kilkanaście minut na zorganizowanie mini sesji plenerowej w dniu ślubu. 

Wszystko tu ze sobą współgra. Drewniany sufit z romantycznym oświetleniem, stylowe sofy, na których można spocząć, aby napić się drinka, tarasy z widokiem na wodę oraz przepiękny wystrój sali. Magda i Sebastian zadbali o każdy detal. Oryginalna aranżacja stołów, szklane dekoracje zawieszone pod sufitem, niebieskie obrusy, które są obecnie jednym z najważniejszych trendów w zakresie stylizacji sal weselnych i słynne krzesła Chiavari – to tylko nieliczne z detali, które wypełniły wnętrze Cegielni.

Dopełnieniem walorów estetycznych był dopracowany, wykwintny smak wszystkich potraw. Jedzenie było doskonałe, co z pewnością doceni każda para młoda, która będzie chciała zorganizować w tym niezwykłym miejscu własną uroczystość. 

Zespół, który sprawił, że zostałem dłużej

Oczywiście za klimat wesela odpowiada nie tylko sala i jedzenie, ale także zespół. Magda i Sebastian dokonali świetnego wyboru. Grupa Fantom sprawiła, że zostałem niemal do godziny 3. Dobra muzyka bawiła nie tylko mnie, ale także wszystkich gości. Zakochani zapewnili swoim bliskim ogrom niezapomnianych atrakcji. Były zimne ognie, wspólne gry, zabawy, pokaz sztucznych ogni – śmiech i tańce do późnych godzin nocnych. 

Wesele utrzymane w iście rodzinnym, ciepłym klimacie, wypełnione niezwykłymi emocjami, oparte na doskonałych wyborach, musiało wyjść perfekcyjnie. Niesamowity klimat industrialnej sali weselnej i ten cudowny ogród, w którym goście mogli odetchnąć od zabawy – to była wisienka na torcie. Powtórzę się raz jeszcze, jeżeli planujecie zorganizować alternatywne wesele na Pomorzu – koniecznie zerknijcie na zdjęcia Magdy i Sebastiana. Myślę, że dobrze oddały ten niezwykły klimat. 

Magdo, Sebastianie – dziękuję, że mogłem towarzyszyć Wam w tym niezwykłym dniu. Życzę dużo miłości i uśmiechu każdego dnia! 

Lokal: Cegielnia Rzucewo
Zespół: FunTom
Dekoracje: AveArt